RYPIN \ Poniatowo Rejonowy Dzień Wspólnoty

W dniu 27.04.2024r w kościele parafialnym w parafii św. Floriana w Poniatowie małżeństwa Domowego Kościoła rejonu rypińskiego przeżywały Rejonowy Dzień Wspólnoty. Tematem przewodnim była Eucharystia. Para rejonowa Marzenka i Jan Brdak przygotowali dla par Drogowskazy Nowego Człowieka. Witając losowo wręczali jeden z 10 drogowskazów przybyłym parom. (Uśmiechem Ducha Świętego okazało się to losowanie, w wyniku którego wszystkie małżeństwa naszego kręgu trafiły do jednej grupy.) Konferencję wygłosił ks. Kamil Kowalski, moderator rejonowy DK. Jedność wspólnoty, zwłaszcza podczas przeżywania Eucharystii, jednej liturgii, wsłuchiwanie się danego dnia na całym świecie w to samo słowo Boże oraz przestrogi przed tym, co tę jedność ze wspólnotą i Bogiem burzy, wybrzmiały podczas tej konferencji. Kolejnym punktem programu była praca w grupach, podczas której pochyliliśmy się nad tematem. Zapalona świeca symbolizowała obecność Chrystusa, który otwierał nasze uszy na przemyślenia innych. Namiot spotkania, który poprzez tekst z Pisma świętego dał szansę wsłuchania się w to co Pan mówi do każdego z nas z osobna, był jednocześnie przygotowaniem do Eucharystii. Eucharystia nie tylko była tematem przewodnim, ale też centralnym wydarzeniem tego dnia. Kazanie wygłosił ks. Marek Piątkiewicz, moderator diecezjalny DK. Nasze spotkanie zakończyliśmy w pobliskiej remizie, gdzie doświadczyliśmy gościnności wspólnoty Domowego Kościoła z Poniatowa. Pyszny gorący posiłek, kawa, herbata i słodki poczęstunek skłaniały nas do radosnego bycia z sobą, dzielenia się życiem. W tym radosnym nastroju wracaliśmy do swoich domów zadowoleni z dobrze wykorzystanego czasu, który dał nam Pan.

Danuta i Paweł